Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Rodzinny Piknik Strażacki

   W sobotnie popołudnie 15 czerwca dopisała nie tylko pogoda, ale również mieszkańcy naszej gminy, którzy licznie pojawili się na „Rodzinnym Pikniku Strażackim”. Była to niepowtarzalna okazja do wspólnego spędzenia czasu i świetnej zabawy.

   Już od pierwszych minut mogliśmy z dumą podziwiać poczynania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP: Wieprzów, Niemirówek Kol., Sumin oraz Tarnawatki, które perfekcyjnie przeprowadziły musztrę, a tor przeszkód pokonały niczym zawodowi strażacy. Trudno się jednak temu dziwić, skoro szkoleni byli pod okiem dzielnych druhów z naszej gminy. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowały trzy drużyny seniorów OSP: Wieprzów, Sumin i Klocówka. Wszyscy uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni przez Pana Wójta Piotra Pasiecznego i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Malca pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.  To wszystko nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie OSP z Tarnawatki, która zabezpieczała całą imprezę oraz pomagała przy jej organizacji.

   Na medal spisały się również Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnawatki, Tarnawatki-Tartaku, Wieprzowa, Sumina, Paucznego i Huty Tarnawackiej, które przygotowały wiele pysznych potraw i słodkości dla przybyłych.

   Radość na twarzach dzieci pokazała, że bawiły się świetnie zarówno podczas animacji, przejazdu quadem czy zabawy na dmuchańcach, bez których żadna plenerowa impreza nie może się obyć. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także znakowanie rowerów przez Policjantów z KKP w Tomaszowie Lubelskim, na pewno dzięki temu niejeden właściciel roweru poczuje się pewniej.

   Mieszkańcy gminy nie kryli również podziwu dla nowo postawionego namiotu, który pozwolił im się schronić przed promieniami słońca i spędzić ten czas w przyjemnych warunkach, przy dźwiękach muzyki. Przed nami jeszcze wiele uroczystości podczas których będziemy mogli z niego korzystać i cieszyć się jego zaletami.

   Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili ten czas miło i za rok spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.

Agnieszka Budzyńska

Udostępnij: